Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

słabe osiągi, duże zużycie paliwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • słabe osiągi, duże zużycie paliwa

    dlatego ja olałem ASO... i robiłem w Automaxie

    filtr oleju - 28 zł
    filtr powietrza - 55 zł
    filtr paliwa - 110 zł
    Olej Mobil Special V 5W30 4l - 180 zł
    Przegląd (drugi po przejchaniu 32 kkm) - 160 zł

    wyszło mnie 533 zł a w ASO wyjściowo zaczęli z cena 900 zł

  • #2
    słabe osiągi, duże zużycie paliwa

    Witam po raz pierwszy! Moje problemy to słabe osiągi i duże zużycie benzyny lub gazu w mojej octavii 1,6 75 KM o czym przekonałem się dopiero na autostradzie gdzie nie mogłem osiągnąć więcej niż 120 km/h i to na prostej.W codziennym użytkowaniu trudno tego zauważyćponieważ do setki przyśpiesza nie zle ,jednak zużycie gazu przy łagodnej jeżdzie to ok 15 l/100 Badanie komputerowe i regulacje gazu oraz usunięcie katalizatora nic nie dało! Dodam że odpala dobrze ,oleju nie bierze i ogólnie jest w dobrej kondycji Co moge jeszcze zrobić ? POMOCY! - bo w zimie będzie jeszcze gożej! Pozdrawiam Darek

    Komentarz


    • #3
      Też mam ten sam silnik i w moim przypadku palił więcej jak miałem wydech do wymiany i palił tylko na 3 gary, może u ciebie jest tak samo.
      Co do jazdy na autostradzie to napewno po przekroczeniu 100 km/h ten silnik będzie palił więcej. Mój ściągnął ok 8-9l/100km.

      Komentarz


      • #4
        darek1965, jaki przebieg? I dlaczego usuwales katalizator. Jesli z powodu jego zuzycia to sprawdzilbym tlumik srodkowy i tylny czy nie jest zapchany tym co polecialo z katalizatora. W takim przypadku dociagalbys na 3,4,5 biegu do ok 4tys obr/min (granica plynna) i ani wiecej.
        VW Vento 1.9TDI 1Z ++
        Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
        Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0 :lol

        Komentarz


        • #5
          Tak jak bradley pisze. Stawiałbym na zapchany wydech. Spróbuj odpiąć końcowy tłumik i przejechać się. Jak będzie poprawa, to do warsztatu tłumikarskiego i wymiana na nowy
          Alfee
          Ford Mondeo MKIII kombi Duratec HE 1.8 16V + LPG
          Kawasaki ER5 :-)

          Komentarz


          • #6
            Witam ponownie ! Niestety ale ostatni tłumik jest wymieniony ,a środkowy jest drożny więc wydech odpada Dodam że jeszcze nie dawno osiągi i spożycie było OK a teraz jak gdyby skutecznie przyśpieszał kiedy pedał gazu wciśnięty max do połowy , przy głębszym wciśnięciu pedału następuje tzw przymulenie i zero przyśpieszenia Tak samo na benzynie jak i na gazie

            Komentarz


            • #7
              darek1965 musisz podpiac VAG-a wtedy wyjda bledy i co nietak z twoim autkiem
              Jest Skoda Octavia 1,9 tdi Jest Seat Alhambra 1,9 tdi
              Była Skoda Octavia 1.9 sdi , VW Passat b5 fl 1.9 tdi , Opel Vectra C 3.0 cdti
              A mówiła mama -
              "Ucz się synu na ginekologa, bo to i forsy dużo i ręce cały czas w cieple" - mruczał pod nosem kierowca TIR-a zmieniając w mroźną noc koło w naczepie.
              http://campaign.scania.com/v8/

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez darek1965
                teraz jak gdyby skutecznie przyśpieszał kiedy pedał gazu wciśnięty max do połowy , przy głębszym wciśnięciu pedału następuje tzw przymulenie i zero przyśpieszenia
                pewnie przepustnica
                >>>Moja Octavka<<<

                Komentarz


                • #9
                  A w AEE nie ma przepływomierza?Bo objawy jakby podobne.
                  Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

                  Komentarz

                  POWRÓT NA GÓRĘ
                  Pracuję...
                  X